امروز
جمعه
فروردين 1399
22
قمری:17 شعبان 1441

میلادی:10 آوریل 2020
 
تاریخ : چهارشنبه 28 اسفند 1398     |     کد : 2204

اصغر آدی بیگ: مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز

پیام نوروزی مدیرعامل سازمان ترافیک

نوروز امسال فصل هم اندیشی و دیگر اندیشی است. سال 1399 باید هوای شهرمان، شهروندان و هموطنانمان را داشته باشیم چرا که زندگی مسافرتی در حال بازگشت است.

نوروز و نو شدن به ما می آموزد که انسانها با در کنار هم بودن زندگی را زیبا می بینند. مشکلات جزئی جدایی ناپذیر از زندگی است و باید در کنار هم باشیم و همدیگر را یاری کنیم تا زندگی برایمان لذتبخش شود. آدمها را مشکلات، سختی ها، مسائل و... پیر نمیکند آدمها را بی همدلی و بی همزبانی از زندگی جدا می سازد. تعهد به مسئولیت ها، ارج نهادن به زحمات و خدمات همنوعان، درست عمل کردن به داشته ها و ارزش قائل شدن به موجودیت انسانها زیبایی زندگی و زیستن را چندین برابر می کند.
در سالی که گذشت مشکلات زیادی تجربه کردیم و تجارب زیادی آموختیم طرحها و برنامه های زیادی تعریف کردیم و پیش بردیم اما بیشتر از همه آنچه که موجب افتخار بوده و هست توجه به انسان به عنوان عامل اصلی ترافیک است.
پیشرفت تکنولوژی در دنیای حمل و نقل در گسترش و پیشرفت جوامع نقش موثری ایفا می کند اما آنچه لازم است فرهنگ استفاده از این تکنولوژی و ابزارها با توجه به شرایط و مسائل و مشکلات روز و مبتلابه جامعه است. انسان همواره به فکر راهی برای سرعت دادن به رفت آمدها و حمل و نقل خود بوده است اگر به خیابانهای کلانشهرها که محل رفت و آمد خیل عظیمی از خودروها هستند توجه کنیم و یا اینکه سوار بر خودرویی شویم که راننده اش در اثر یک اتفاق کوچک رانندگی پا بر روی قوانین می گذارد و بدون رعایت دیگران تنش ایجاد می کند و یا بدون در نظر گرفتن ویروسهای شایع نقش خود را در عبور و مرور شهری کاهش نمی دهد. اینجاست که مسئله روشن می شود و به علت اصلی حجم عظیمی از بی قانونی ها، ناراحتی های عصبی، تصادفات، نقص عضوها و... پی خواهیم برد.
امیدوارم در سال پیش رو در کنار تمامی اقدامات مجموعه سازمان حمل و نقل و ترافیک در راستای تکمیل تجهیزات شهری و هوشمند سازی ترافیک گام موثری در ارتقاء فرهنگ ترافیک شهر با همکاری شهروندان برداریم چرا که انسان هوشمند از اصلی ترین ابزارهای نظم و امنیت ترافیکی است.
در شکفتن جشن نوروز فرا رسیدن این عید باستانی را خدمت کلیه همکاران و شهروندان تبریک عرض می نمایم و در تمام طول سال سرسبزی، جاودانی، شادی اندیشه و سلامتی جسم آرزومندم.


سازمان ترافیک