امروز
پنجشنبه
ارديبهشت 1401
29
قمری:18 شوال 1443

میلادی:19 مه 2022
 
تاریخ : شنبه 11 ارديبهشت 1395     |     کد : 1040

شهردارتبریز اعلام کرد:

هزینه‌کرد 140میلیارد تومان شهرداری‌تبریز برای تجهیز ناوگان اتوبوس‌رانی درونشهری

شهریار نیوز: شهردار تبریز، اعلام کرد در سال گذشته، 140میلیارد ریال برای خرید اتوبوس های درون شهری و تجهیز ناگان اتوبوس رانی شرکت واحد، از طرف شهرداری هزینه شده است.

به گزارش شهریار، دکتر صادق نجفی، ضمن اشاره به تاثیر تجهیز ناوگان اتوبوس رانی درون شهری، گفت: با توجه به نیاز شهر به افزایش تعداد اتوبوس های درون شهری و در راستای تقویت این ناوگان، شهرداری تبریز، سال گذشته بالغ بر 140 میلیارد تومان برای خرید اتوبوس های جدید هزینه کرده است.

وی اضافه کرد: این اقدام در حالی است که سال گذشته، درآمدها و میزان نقدینگی شهرداری با کاهش مواجه بوده و متاسفانه، دولت نیز سهم تعریف شده خود برای این طرح را به طور کامل پرداخت نکرده است.

شهردار تبریزتصریح نمود: موضوع توسعه حمل و نقل عمومی به ویژه در زمینه اتوبوس‌رانی درون شهری، یکی از دغدغه های اصلی شهرداری تبریز است؛ تا حدی که بیش از نیمی از هزینه های حمل مسافر توسط شهرداری پرداخت می شود.

دکتر نجفی، اظهار داشت: هزینه تمام شده هر مسافر در ناوگان اتوبوس رانی درون شهری‌تبریز، 13هزار ریال است؛ در حالی که شهروندان با استفاده از کارت بلیط، فقط 5هزار ریال پرداخت می‌کنند و مابقی این مبلغ از طرف شهرداری تامین می گردد.

وی ادامه داد: این اقدام، ضمن ارتقای رفاه و آسایش شهروندان، با هدف کاهش آلودگی هوا و روان سازی ترافیک شهری، صورت می گیرد.

شهردار تبریز، در پایان، با اظهار امیدواری به افزایش مشارکت شهروندان در استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی، تصریح کرد: امسال نیز شهرداری تبریز، در تداوم برنامه های خود، اولویت هایی برای افزایش تعداد اتوبوس های درون شهری دارد که امید است با مشارکت جدی شهروندان در استفاده از حمل و نقل عمومی، به اهداف تعیین شده، نزدیک شویم.PDF چاپ چاپ