امروز
پنجشنبه
ارديبهشت 1401
29
قمری:18 شوال 1443

میلادی:19 مه 2022
 
تاریخ : چهارشنبه 8 دي 1395     |     کد : 1204

شهردار منطقه 6 خبر داد:

ابلاغ قرارداد تقاطع غیرهمسطح جاده سنتوبا توجه به هویت تاریخی منطقه

شهریارنیوز: شهردارمنطقه 6 تبریز از ابلاغ قرارداد مطالعات تقاطع غیرهم سطح جاده سنتو با توجه به هویت تاریخی راه ابریشم و جاده غازانیه خبر داد.

به گزارش شهریار به نقل از شهرداری منطقه 6 تبریز، شمس الله فیروزیان، با اعلام این خبر، گفت: با توجه به هویت تاریخی محدوده غرب تبریز، مقرر شده تا پیوست فرهنگی "راه ابریشم" قراملک و "غازانیه" شنب غازان در طرفین پروژه روگذرمیدان کارگرلحاظ گردد .

وی اظهار داشت: بر این اساس، قرارداد آغاز مطالعات سازه ای و ترافیکی پروژه های یاد شده منعقد و به مشاور مربوطه ابلاغ شد .

به گفتهشهردار منطقه 6، با احداث این پروژه، ترافیک جاده سنتو روان تر شده و میزان حوادث جاده ای در این مسیر به حداقل می رسد .

فیروزیان خاطرنشان کرد: طرح تقاطع غیر همسطح میدان کارگر اخیرا در کمیته فنی شهرداری تبریز بررسی و به تصویب رسیده بود که با همکاری معاونت محترم فنی و عمرانی شهردار کلانشهر تبریز، قرارداد مطالعات فاز های یک و دو آن در اسرع وقت منعقد ووارد فاز اجرایی می شود.

وی، با اشاره به نقش جاده سنتو در روان سازی بار ترافیکی غرب تبریز اظهار داشت: با توجه به حجم رفت و آمد وسائل نقلیه ی سواری و سنگین از این محور، لزوم تعریف پروژه های ترافیکی و عمرانی برای ایمن سازی و روان سازی این مسیر به شدت احساس می شود .

وی با اشاره به احداث پل راه آهن در سال گذشته و افتتاح آن در کمترین زمان از سوی شهردار محترم کلانشهر تبریز گفت: احداث این پروژه نقش بسزایی در کاهش بار ترافیکی و تسهیل عبور و مرور در این مسیر پرترافیک داشته و تداوم اجرای چنین پروژه هایی در تقاطع های موجود در مسیر جاده سنتو برای ایمن سازی و تسهیل ترافیک ضروری به نظر می رسد .

فیروزیان با اشاره به حجم ترافیک و حوادث ناشی از تقاطع های قراملک و شهرک شهید بهشتی در مسیر جاده سنتو اظهار داشت: به زودی برای رفع مشکلات این مناطق نیز پیشنهادات لازم تهیه و برای بررسی و تائید نهایی ارائه خواهد شد.PDF چاپ چاپ