امروز
پنجشنبه
ارديبهشت 1401
29
قمری:18 شوال 1443

میلادی:19 مه 2022
 
تاریخ : يکشنبه 12 دي 1395     |     کد : 1207

در آستانه میلاد با سعادت امام حسن عسگری (ع):

3 پروژه ترافیکی شهرداری منطقه دو کلانشهر تبریزبه بهره برداری می رسد

3 پروژه ترافیکی شهرداری منطقه دو کلانشهر تبریز در آستانه میلاد با سعادت امام حسن عسگری (ع) و به میمنت این روز خجسته افتتاح و به بهره برداری می رسد. به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه دو کلانشهر تبریز، مهندس رسول موسائی شهردار منطقه با اعلام این خبر گفت: به منظور رفاه حال شهروندان و با هدف تسهیل عبور و مرور شهری...

3 پروژه ترافیکی شهرداری منطقه دو کلانشهر تبریز در آستانه میلاد با سعادت امام حسن عسگری (ع) و به میمنت این روز خجسته افتتاح و به بهره برداری می رسد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه دو کلانشهر تبریز، مهندس رسول موسائی شهردار منطقه با اعلام این خبر گفت: به منظور رفاه حال شهروندان و با هدف تسهیل عبور و مرور شهری، 3 پروژه روان سازی ترافیک شهری سطح حوزه این منطقه از جمله 24 متری میدان شهید روحانی الهی پرست به رجائی شهر، 16 متری شهید رستمی (محله قورخانه) و کوی مدرسه خیابان عزیز آباد در آستانه میلاد مسعود یازدهمین امام شیعیان افتتاح و به بهره برداری می رسد.

شهردار منطقه دو کلانشهر تبریز در تشریح این پروژه ها توضیح داد: مسیر دو بانده 24 متری میدان شهید روحانی الهی پرست به رجائی شهر اولین پروژه آماده شده و از اهم پروژه های روان سازی شهری منطقه دو بشمار می آید که عملیات اجرائی آن به اتمام رسیده و آماده بهره برداری شده است.

ایشان با عنوان اینکه با اتمام عملیات آسفالت ریزی در هر دو باند شرقی و غربی و دو سوی کانال مسیر 24 متری شهید روحانی الهی پرست بطول 300 متر عملیات جدول گذاری، هدایت آبهای سطحی، دیوارکشی برای محار آب های حاصل از بارش و عملیات نرده کشی نیز به انجام رسیده است تصریح کرد: این پروژه  به منظور حل مشکلات و معضلات محل بنابه درخواست اهالی رجائی شهر برای تسهیل عبور و مرور شهروندان خصوصا ساکنین و اهالی همجوار کانال الهی پرست احداث شده و آماده بهره برداری می باشد. 

وی در ادامه افزود: به منظور جلوگیری از هزینه های اضافی و زائد در حفاری های بعدی و برای ممانعت از تخریب آسفالت، شهرداری منطقه دو تبریز برای ایجاد انشعاب آب و فاضلاب مشترکین در جابجائی و لوله گذاری مجدد تاسیسات شهری با سازمان آب و فاضلاب همکاری نموده و جابجائی این تاسیسات را به انجام رسانده است.

شهردار منطقه دو کلانشهر تبریز از اتمام دومین مسیر سطح حوزه این شهرداری خبر داد و گفت: عملیات احداث مسیر 16متری شهید رستمی (محله قورخانه) حدفاصل خیابان عطار نیشابوری و کمربندی میانی بطول 200متر از جمله پروژه هایی بشمار می آید که علاوه بر روان سازی عبور و مرور شهری این مسیر را از حالت بن بست خارج کرده و بعنوان دومین مسیر احداثی از سوی شهرداری منطقه دو کلانشهر تبریز آماده بهره برداری می باشد.

مهندس رسول موسائی اتمام عملیات احداث مسیر 16متری شهید رستمی و هدف از احداث آن را به منظور تامین رفاه نسبی برای اهالی محله مذکور برشمرد و افزود: پروژه 16 متری شهید رستمی موجب دسترسی سریع شهروندان به مسیرهای عطار نیشابوری، ملاصدرا، کمربندی میانی و بنوعی دستیابی آسان شهروندان خصوصا سهولت تردد وسایل نقلیه عمومی از خیابان عطار نیشابوری به شهرک های زعفرانیه، میرداماد و مسیر راهنمائی که از شریان های مهم و از ورودی های اصلی کلانشهر تبریز می باشد را در کوتاهترین زمان ممکن فراهم می کند.

شهردار منطقه دو کلانشهر تبریز تعریض و بازگشائی کوی مدرسه عزیزآباد را سومین پروژه آماده افتتاح برشمرد و اضافه کرد: با توجه به قرار گرفتن 3 مرکز تحصیلی در کوی مدرسه خیابان عزیز آباد که کم عرض بودن این کوی به هنگام خروج دانش آموزان از مدارس موجب ترافیک شدید شده و اهالی و ساکنین آن را طی چندین سال گذشته با مشکلات عدیده ای مواجه کرده بود، شهرداری منطقه دو به منظور سهولت عبور و مرور شهروندان و ساکنین خیابان عزیزآباد کوی مدرسه را تعریض و بازگشائی کرد.

وی افزود: در همین راستا طبق طرح تفضیلی سال 95 و با توافق حاصله با سازمان آموزش و پرورش این منطقه برای حل مشکل ترافیک خیابان عزیز آباد اقدام و با اجرای عملیات عقب کشی دیوار قبلی مدارس و دیوارکشی مجدد، کوی مدرسه را از 7 متری به 10 متری تعریض و بازگشائی کرد.

شهردار منطقه دو کلانشهر تبریز با عنوان اینکه آزادسازی کوی مدرسه علاوه بر رفع ترافیک و حل مشکلات عبور و مرور شهروندان، موجبات خرسندی اهالی و ساکنین را فراهم آورده  است تصریح کرد: منطقه دو شهرداری علاوه بر اجرای عملیات تعریض کوی مدرسه، به منظور استفاده بدون مشکل دانش آموزان از سرویس ایاب و ذهاب، 3 تیپ پارک (محل پارک خودرو) برای تردد بدون ترافیک آنان نیز احداث کرده است. 

بنابه اظهار مهندس رسول موسائی، عملیات اجرائی تعریض و بازگشائی کوی مدرسه عزیزآباد از سوی شهرداری منطقه دو تبریز بطول 250 متر به انجام رسیده و آماده بهره برداری شده است.  PDF چاپ چاپ