امروز
سه شنبه
بهمن 1397
2
قمری:16 جمادى الأولى 1440

میلادی:22 ژانویه 2019
 
تاریخ : پنجشنبه 13 ارديبهشت 1397     |     کد : 1552

در نشست معاونین و مدیران حمل ونقل و ترافیک شهرداریهای کشور در تبریز

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز عنوان کرد:

طرح دیسپاچینگ برای اولین بار در کشور به شکل پایلوت در تبریز اجرا خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت حمل ونقل و ترافیک ، معاون حمل ونقل شهردار با اعلام این خبر گفت : طرح دیسپاچینگ برای اولین بار در کشور به شکل پایلوت در تبریز اجرا می شود و ما آمادگی خودرا برای اجرای طرح و آماده سازی مقدمات اجرایی طرح اعلام کردیم.

مهدی یوسفی افزود : این طرح با هدف ایجاد مرکزی واحد در شهرها و استانها و در نهایت در کشور جهت مدیریت امداد و نجات سوانح و حوادث از سوانح پزشکی آتشنشانی و ترافیک و تصادف تا آتش سوزی جنگل ها و... در شهر تبریز به عنوان پایلوت ایجاد می شود.

دکتر پوریا محمدیان مدیرکل دفتر حمل ونقل وزارت کشور و دبیر شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور در خصوص این طرح گفت: تمامی شهروندان در تمامی حوادث با یک شماره واحد تماس خواهند گرفت و مرکز امداد و نجات متشکل از شهرداری ( آتش نشانی ، ترافیک و... ) اورژانس ، پلیس و در مواقع بحران با حضور دستگاه ها و مسئولین کلان خواهد بود.

از مهم ترین دستاورد های ایجاد این مرکز کاهش زمان امداد رسانی از وضعیت فعلی ( در حدود 35 دقیقه در کلانشهر تهران ) که زمان امداد رسانی استاندارد در حال حاضر  در اتحادیه اروپا 8 دقیقه می باشد است.

خانم مهندس حصاری مدیرکل دفتر حمل و نقل سازمان شهرداری های کشور در ادامه نشست در خصوص اجرای طرح دیسپاچینگ در تبریز گفت: مقرر است با محوریت سازمان شهرداریها و دهیاری های کشور و اورژانس کل کشور و اورژانس شمال غرب کشور ( آقای دکتر رحمانی) و معاونت حمل نقل و ترافیک شهرداری تبریز (به نمایندگی شهرداری تبریز) اولین جلسه هماهنگی ایجاد مرکز در هفته آتی در سازمان شهرداری ها برگزار شود تا پتانسیل ارگانهای ذیربط شناسایی و برنامه ریزی شروع کار انجام شود.


سازمان ترافیک