امروز
سه شنبه
بهمن 1397
2
قمری:16 جمادى الأولى 1440

میلادی:22 ژانویه 2019
 
تاریخ : دوشنبه 14 آبان 1397     |     کد : 1651

مدیر عامل سازمان حمل ونقل وترافیک شهرداری تبریز :

هوشمند سازی ترافیک شهری یکی از راه حل های بهبود مشکلات ترافیکی کلانشهر تبریز

به گزارش روابط عمومی سازمان حمل ونقل وترافیک شهرداری تبریز ؛ مدیر عامل سازمان ترافیک با اعلام این خبر گفت : باتوجه به افزایش جمعیت، افزایش وسایل نقلیه، ترافیک و افزایش روزافزون سفرهای درونشهری درکلان شهر تبریز، مشکلات رفت و آمد مردم و از دست دادن زمان در پشت چراغ های راهنمایی بزرگترین معضل شهری به حساب میآید که نصب چراغ های فرماندهی هوشمند جهت نظارت و اتخاذ تصمیم های لحظه ای بر جریان ترافیک در شهرتبریز یکی از راه حل های بهبود این مشکلات می-باشد.
اصغر آدی بیگ افزود : در حال حاضر سیستم کنترل هوشمند SCATS در تبریز  و دیگر کلان شهرهای کشورمان مورد استفاده قرار گرفته است.این سیستم با تمام پیچیدگی ها و محدودیت ها، از کارایی بالایی برخوردار می باشد.این سیستم با استفاده از رویکرد زمان واقعی تطبیقی به کنترل ترافیک شهری به وسیله ی اندازه گیری شرایط فعلی ترافیک و سپس تنظیم طول چرخه، انشعابات و فاصله ی زمانی از یک تقاطع با تقاطع بعدی فعالیت می کند. این واکنش زمان واقعی مناسب ترین برنامه ریزی را با توجه به سنسورهای موجود در کف خیابان انجام می دهد و با ارسال دستورالعملی به کنترلرهای مسیر، توان ترافیکی را به حداکثر، تاخیر و تعداد توقف ها را به حداقل ممکن می رساند.
مدیر عامل سازمان ترافیک در خاتمه گفت : عملیات اجرایی هوشمند سازی ترافیک کلانشهر تبریز در بعضی از تقاطع ها بزودی آغاز خواهد شد.

 


سازمان ترافیک