امروز
يکشنبه
خرداد 1398
26
قمری:13 شوال 1440

میلادی:16 ژوئن 2019
 
تاریخ : پنجشنبه 6 دي 1397     |     کد : 1720

در دیدار مدیر کل حراست شهرداری تبریز با مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک مطرح شد .

حل معضل ترافیک از مهمترین دغدغه های سازمان ترافیک می باشد .

به گزارش روابط عمومی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز ، مدیر عامل سازمان ترافیک در دیدار با آقای سلامی مدیرکل حراست شهرداری تبریز گفت : جهت کاهش ترافیک شهر تبریز توسعه خدمات الکترونیک برای حذف سفرهای غیرضروری ، تغییر شیوه سفر ( نوع وسیله نقلیه از وسایل نقلیه شخصی به عمومی ) و استفاده از وسایط حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس ، تاکسی ، مترو و دوچرخه بسیار مهم و تاثیر گذار است .
 اصغر آدی بیگ افزود : تغییر زمان سفر در ساعات پیک ، بخشی از راهکارهای مدیریت تقاضای سفر است. البته ما باید در این حوزه بسته سیاست های مدیریت زمان سفر را به کار گیریم بخشی از این راهکارها سلبی و بخشی دیگر ایجابی است. اگر تاکید ما در انتخاب روش بیشتر بر راهکارهای سلبی باشد نارضایتی عمومی افزایش پیدا می کند بنابراین این سیاست ها باید هماهنگ و مکمل هم باشند.
وی افزود : همچنین تدابیر حمایتی مانند حمایت از روزهای خاص می توانند در کاهش ترافیک اثرگذار باشند مانند روزهایی که بدون خودرو تعریف شده انددر همین راستا پویش سه شنبه های بدون خودرو در حال اجراء می باشد که با استقبال خوبی مواجه شده و حمایت شهردار ، اعضای شورای اسلامی شهر تبریز و جمعی از مدیران و مسئولین شهری و استانی به همراه نهادهای مردمی روحیه مضاعفی جهت ادامه این حرکت به ما داده است .


 


سازمان ترافیک