امروز
سه شنبه
اسفند 1398
6
قمری:01 رجب 1441

میلادی:25 فوریه 2020
 
تاریخ : شنبه 26 مرداد 1398     |     کد : 1968

بازدید اعضای شورای اسلامی کلانشهر مشهد مقدس ازسازمان حمل ونقل وترافیک و مرکز کنترل ترافیک

به گزارش روابط عمومی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز، مدیرعامل سازمان ترافیک در دیدار اعضای شورای اسلامی کلانشهر مشهد مقدس از مرکز کنترل ترافیک سازمان ترافیک شهرداری تبریز گفت: تبادل اطلاعات و فناوری های نوین در زمینه کنترل ترافیک می تواند به توسعه وهوشمند سازی شهر تبریز کمک شایانی کند .
اصغر آدی بیگ افزود : افزایش تسهیلات حمل و نقل از طریق روش های مرسوم به دلیل نیاز به سرمایه گذاری کلان و زمان زیاد جهت اجرا نمی تواند به عنوان راهکاری مناسب و اساسی محسوب گردد. لذا بهره گیری از مکانیزم هایی جدید جهت بهره گیری از فناوری های نوین، استفاده ی بهینه از منابع موجود، ابتکار عمل و استفاده از تکنیک های مدیریت ترافیک شهری واستفاده از تجارب دیگر شهرهای کشور می تواند موثر باشد .
مدیر عامل سازمان ترافیک یکی از جدیدترین و مؤثرترین راهکارهای مدیریت ترافیک را بهره گیر از فناوری اطلاعات دانست وگفت : استفاده از تجارب کلانشهری چون مشهد مقدس در زمینه به کارگیری سیستم های هوشمند حمل و نقل (ITS ) و همکاری و تعامل و تبادل اطلاعات فی مابین در این زمینه میتواند نقش موثر و مهمی را جهت کنترل ترافیک و ارائه خدمات بهتر برای شهروندان ایفا کند .


 


سازمان ترافیک