امروز
پنجشنبه
ارديبهشت 1401
29
قمری:18 شوال 1443

میلادی:19 مه 2022
 
تاریخ : سه شنبه 12 آذر 1398     |     کد : 2049

آغاز چالش حمایت از عابرین پیاده

با نگاهی به افزایش آمار حوادث عابرین پیاده در شش ماهه نخست سال جاری واحد روابط عمومی ، فرهنگی و آموزشی سازمان ترافیک با همکاری نهاد های مرتبط اقدام به برگزاری چالش حمایت از عابرین پیاده نموده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز : همه میدانیم در سراسر دنیا به خصوص ایران میلیون ها انسان در اثر تصادفات رانندگی مجروح و برخی دچار معلولیت و نا توانی های دائمی میگردنند که اثرات جبران ناپذیر روانی و اقتصادی را برای خود و خانواده ایجاد میکنند.
مدیر عامل سازمان ترافیک اجرای روش های ایمن سازی عابرین پیاده را در پیشگیری از این تصادفات موثر میداند و در کنار آن اقدامات فرهنگی را عامل مهمی در کاهش آمار حوادث ترافیکی قلمداد میکند.
چالش حمایت از عابرین پیاده با همکاری پلیس راهور ، آموزش و پرورش، اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری، دانشگاه علوم پزشکی و سازمان تاکسیرانی برگزار میشود.
برپایی کلاس ها و کارگاه های آموزشی در مدارس ، برپایی نمایشگاه های ترافیکی در مدارس و مکان های دیگر آموزشی ، استفاده از پتانسیل موجود در تبلیغات محیطی و تلویزیونهای شهری ، استفاده از پتانسیل موجود در حمل و نقل عمومی از جمله تاکسیرانی  برای رساندن پیام های فرهنگ ترافیکی، استفاده از رادیو –تلویزیون- مطبوعات و خبرگزاری ها و فضای مجازی برای آگاه سازی وفرهنگسازی  ، تهیه و پخش پوستر - بنر و بروشور برای مناطق دهگانه و سازمان ها و معاونت های مرتبط با شهرداری، نواحی پنجگانه آموزش و پرورش، خانه سلامت و دیگر بخش های دانشگاه علوم پزشکی و... از اهم برنامه های این چالش است.
گزارش تصویری از اولین نمایشگاه و کارگاه آموزش ترافیک در راستای حمایت از عابرین پیاده
 


PDF چاپ چاپ