امروز
دوشنبه
دي 1399
29
قمری:05 جمادى الثانية 1442

میلادی:18 ژانویه 2021
 
تاریخ : يکشنبه 20 بهمن 1398     |     کد : 2160

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز:

رفتار رانندگان مهمترین عامل در بروز تخلف عبور از چراغ راهنمایی می باشد و هر گونه توقف در میدان ممنوع می باشد و رانندگان در داخل یلوباکس باید به حرکت خود ادامه دهند چون توقف خودرو در تقاطع باعث ایجاد گره در آن تقاطع خواهد شد.

توجه نکردن به چراغ زرد و یا سرعت زیاد هنگام رسیدن به تقاطع بخصوص در تقاطع های هوشمند ( SCATS ) علت اصلی وقوع تخلف توقف در حریم یلوباکس می باشد.

به گزارش روابط عمومی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز، مدیرعامل سازمان ترافیک با بیان این مطلب گفت: طراحی تقاطع های هوشمند (SCATS) به گونه ای است که موجب عدم تطابق زمان ایستادن خودرو در چهارراه یا حجم ترافیک گردد. اگر رانندگان سرعت و دقت مجاز را رعایت نکنند در هنگام ورود به حریم تقاطع یا چراغ قرمز مواجه خواهند شد که موجب اعمال قانون و ایجاد گره های ترافیکی برای تمامی مسیرها خواهد گردید.


اصغر آدی بیگ افزود: توصیه ما به تمامی رانندگان عدم توقف در حریم یلوباکس به هر دلیل و عنوان می باشد هر چند چراغ زرد قبل از ورود به حریم به منزله چراغ قرمز است و باید پشت خط ایست توقف کنیم اما پس از ورود به حریم هر چه سریعتر باید از این حریم خارج شویم.

 


PDF چاپ چاپ