امروز
سه شنبه
آذر 1399
11
قمری:16 ربيع الثاني 1442

میلادی:1 دسامبر 2020
 
تاریخ : دوشنبه 24 شهريور 1399     |     کد : 2428

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز:

اعمال قانون خودروهای فاقد معاینه فنی

ترغیب شهروندان به اخذ معاینه فنی و اهمیت ایمنی خودروهایی که در محدوده شهر تردد می کنند می تواند در آستانه فصل سرما در کاهش آلودگی هوا بسیار موثر باشد.

به گزارش روابط عمومی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز، مدیرعامل سازمان ترافیک در نشست مدیران مراکز هفتگانه معاینه فنی که با حضور رییس ستاد مرکزی معاینه فنی و پلیس راهور در محل سازمان ترافیک تشکیل شد گفت: در اوایل سال جاری بدلیل شیوع ویروس کرونا بحث اعمال قانون خودروهای فاقد معاینه فنی به شکل جدی انجام نمی پذیرفت اما از ابتدای مهر ماه در کنار طرح LEZ مقوله معاینه فنی خودروها پیگیری خواهد شد تا بتوانیم در راستای کاهش آلودگی هوا و حوادث ترافیکی با همکاری شهروندان قدمهای موثری برداریم.
اصغر آدی بیگ افزود: شهروندان می توانند با ثبت نام اینترنتی در مرکز معاینه فنی مورد نظر حضور یافته و قبل از آغاز برودت هوا از سالم بودن فنی خودرو خود اطمینان حاصل کنند.
وی ادامه داد: معمولا در آستانه سال نو و یا ابلاغ زمان اعمال قانون، شاهد ازدحام شهروندان در مراکز معاینه فنی هستیم که امیدواریم از این پس قبل از اتمام زمان معاینه فنی برای سلامتی خود و شهر خود اقدام به اخذ معاینه فنی کنیم.
در این جلسه مقرر گردید فعالیت های فرهنگی سازمان اعم از پویش یکشنبه های احترام به قانون یا سه شنبه های بدون خودرو با تعامل مراکز معاینه فنی انجام پذیرد.
هوای ریه های خود و هوای ریه های شهر خود را داشته باشیم تا کرونا و آلودگی هوا را شکست دهیم.

 


PDF چاپ چاپ