امروز
سه شنبه
آذر 1397
20
قمری:04 ربيع الثاني 1440

میلادی:11 دسامبر 2018
 
تاریخ : يکشنبه 18 بهمن 1394     |     کد : 905

اولین خودروی برق خورشیدی وارد ایران شد/تبریز میزبان این خودرو

اولین خودروی برق خورشیدی وارد ایران شد/تبریز میزبان این خودرو

با مجوز دولت، اولين خودروی تمام برقی دارای پنل خورشيدی توسط یکی از شرکت‌های برق استانی وارد کشور شد.

به گزارش شهریار به نقل از نصر، نخستين خودروي تمام برقي داراي پنل خورشيدي ایران با مصوبه و مجوز رسمي هیات دولت، به منظور انجام تحقيقات و ساخت شارژر سريع آن از انرژي‌هاي پاك تجديدپذير (خورشيدي و بادي) وارد کشور شد.

اين خودرو تمام برقی پس از پشت سرگذاشتن مراحل شماره گذاري، هم اكنون در حال بهره برداري تحقيقاتي توسط شرکت توزيع برق آذربايجان شرقي و دانشگاه تبريز است.

اين خودرو ساخت یک شركت ژاپن بوده و يكي از پرفروش ترين خودروهاي برقي در سطح جهان به شمار مي‌رود، ضمن آنکه اين خودرو با هر بار شارژ، از توان پیمایش بیش از ۱۲۷ كيلومتر برخوردار بوده و فاقد هرگونه آلودگي هوا و صدا است.

يوسف سرافراز مديرعامل شركت توزيع نيروي برق آذربايجان شرقي، هدف از اجرای طرح تحقیقاتی ورود و شارژ خودروی برقی به کشور را انجام مطالعات براي بررسي تأثيرات آتي ايستگاه‌هاي توليد برق، شارژرهاي سريع و انبوه اين خودروها بر روي شبكه‌هاي برق شهري كشورعنوان کرد و گفت: از این رو با همكاري ميان دانشگاه تبريز، مقرر شده روش‌ها و تكنولوژي‌هاي مرتبط با شارژ اين خودروها، فرهنگ استفاده از منابع انرژي‌هاي پاك و تجديدپذير براي توسعه ايستگاه‌هاي شارژ اين خودروها مورد مطالعه و بررسی قرار بگيرد.

 جواد  تقی‌زاده
نوشته شده در   يکشنبه 18 بهمن 1394  ساعت  11:11   توسط   جواد تقی‌زاده    تعداد بازدید  832
ویرایش شده در *** ساعت -- توسط
PDF چاپ بازگشت
نظرات شما :